1 Şubat 2014 Cumartesi

Zorlu Center AVM ... Dolandım Geldim

  Son zamanlarda mutlaka git gör,çok güzel büyük bir AVM yorumlarını duyduğum Zorlu Center'a taa Sapanca'dan ziyarete geldim arkadaşlar. Namı buralara kadar ulaştı :) Şaka bir yana sömestr tatili sebebiyle İstanbul'da üç gün turist olmaya karar verdik kardeşimle.Hazır gelmişken ve soğuklar yine pik yaptığı  için bir günümüzü Zorlu Center'da geçirmeye karar verdik.Önce nasıl ulaşılır fizibilite çaışması yapıldı.Taksim'den metroyla ulaşulıyormuş bi tünel uzatmışlar oraya çok kolay nidalarıyla yola çıkıldı.
Neden Taksim derseniz geçici ikametgahı Taksimdeydi Sapancalı turistlerin.

Metrodan indikten sonra küçük bir sürpriz bekliyordu ,AVM ye giden tünelimizin toplam uzunluğu 500 metrenin üzerindeydi.Allahtan yürüyen bantlar yapmışlar.Bazıları bozuk olsa da süzüle süzüle Zorlu Center'a yeraltından ulaştık.


 Meydan katına çıkan açık alandaki yürüyen merdivenler
 Dolaşmak için dört bölüm vardı.Bunlar katlar halinde ama sanki üstüste değil gibi bir his veriyor.
200'e yakın mağaza bulunuyor içinde.Yukarıdan aşağıya doğru katlarda kat sırasına göre daha ekonomik ürünlerin yeralması Hindistandaki kast sistemini anımsattı :) En üstteki meydan katında kocaman mağazalarıyla lüks markalar yer alıyor.

Köprü katında daha çok elektronik ve ev tekstili,züccaciye ve iki kattan oluşan EATALY gurme mağazası var.Burası ilginç bir yer hem yiyecek içecek namına bir çok ürün satılıyor hem de içinde değişik isteklere yönelik restoranları var.Sandviç,sebze,et,makarna,şarap severlere yönelik değişik seçenekler .

 EATALY sandviç büfesi

Boğaz katında Beymen ,NG Style,Lacoste,Hotiç örneklerini vereceğim orta üstü seviyeye yönelik ürünler sunan mağazalar ve yeme içme bölümü yer alıyor.
Metro katında ise birkaç örnek verirsek Mango, H&M ,GAP,Koton,Twist gibi daha mütevazi :) mağazalar var. Her katın hitabettiği sosyeteye göre restoranları  da değişiklik gösteriyor.Metro katında yeme bölümü yok.Meydan katında nisbeten lüks restoranlar bulunuyor.Dikkatimi çeken en ekonomik seçenek olan Saray Muahallebicisinin dolup taştığıydı.Biz de vardır milletin bir bildiği diyerek oturup orada yedik :)

AVM içinde sinema ve tiyatro bölümleri de mevcut.Zorlu Center'da klasik ortadan döne döne çıkılma sistemi olmadığı için kaçırdığımız kısımlar olabilir.Sonuç olarak tekrar gitmek istediğim ve EATALY'yi inceden gezip birşeyler yemeyi düşündüğüm,her kısım bütçeye hitabeden çekici bir AVM olmuş.Zorlu AVM, ülkemizde büyük projelerin hayata geçmesini her zaman heyecanla karşılayan biri olarak, takdir ettiğim bir yer oldu ve hafızamda yerini aldı.1 yorum:

  1. Şimdi bende cok merak ettim, acilen birara gidilesi bir avm imiş :) bu arada bende izmitte oturan bir blogger im. Tesadüf izmitli blogger arayışımda bloğunuza rastladım ve cok beğendim ,benim bloguma da beklerim:)

    YanıtlaSil