1 Ocak 2014 Çarşamba

Dümbüldek -Bıçakçılar Yürüyüşü

Merhaba, kış soğuklarının ara ara geri çekilip sonbahar havası hissedildiği günlerde biz de grubumuz Nicomedia Trekking ile vuruyoruz doğa severleri yollara.O dağlarda dolanmanın verdiği hazzı alan,değişik bir rota olduğunu duydu mu merakla, hevesle yollara düşüyor.Ne yorulmayı düşünüyor ne üşümeyi, ne yaşlandım diyor bu işler için ne de çok küçüğüm; ne hasta olmaya başlıyorum diyor ne de ya olursam. Dağlar beni çağırıyor diyerek sadece çekiyor botunu ayağına Pazar sabahı herkes sıcak yatağında uyurken, o düşüyor yollara...
Bu doğal insanların oluşturduğu iki grup İzmit'ten Nicomedia Trekking ve İstanbul'dan gelen Dağ Trek ekibi buluştu ve yine yollara koyuldu.

İstikamet Kocaeli Taşköprü sınırları içinde bulunan böbrek taşlarına iyi gelen suyuyla ünlü Dümbüldek'ten Bıçakçılar Köyü'ne inişli çıkışlı parkurdu.

Sonbaharın yerlere halı gibi serdiği yapraklar daha çürümemiş ayaklarımızın altında çıtırdarken artık sarı-kırmızı tonlarında olan manzaranın içinde yerimizi aldık.

Orman güllerine tutunarak, kızıl topraktan kayarak,birbirimizi kollayarak tepeler aştık,eğlenceli aksiyonu bol bir parkuru Bıçakçılar Köyünde mancarlı pideleri yiyerek tamamladık.

Her okuyucumu bu deneyimi bir kez olsun tadmaya davet ediyorum.Bir kez yapın zalten vazgeçemeyeceksiniz. Sevgiler...


1 yorum:

  1. Merhaba,

    Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Sevgiler

    https://mommyslifetime.blogspot.com/

    YanıtlaSil