16 Temmuz 2013 Salı

Club Resort Atlantis -Seferihisar

Bu yaz Ramazan'a girmeden önce yakın bir yerlerde kısa bir tatil yapmak istedik kardeşimle. Erken rezervasyon yaptırmadığım için Temmuz başında uygun bir yer arayışlarım tam hüsranla sonuçlanacak iken Atlantis Resort 'u keşfettim. Seferihisar -İzmir yakın bölge, fiyat uygun, geniş alan üzerine kurulmuş tatil köyü ,yorum sitelerinde güzel yorumlar,fotoğraflar eh daha ne olsun.Yıldırım hızıyla ertesi güne yerimizi ayırtıp otobüs biletlerimizi alıp hadii yarın gidiyoruz diye kardeşime haber verdim.
İzmir'e İzmit'ten 6.5 saatte varılıyor gece yolculuğuyla. Oradan Balçova'daki ilçe garajına servisle gittik.Oradan Seferihisar minübüsünde bir 50 dk.Seferihisar'dan Sığacık minübüsüyle bi 5 dk daha derken sabah saatlerinde tatil köyümüze vardık.
Resepsiyonda hiç bir sıkıntı yaratmadılar hemen bilekliklerimizi takıp odanız hazır olana kadar her imkandan faydalanabilirsiniz ,buyrun kahvaltıya cümleleriyle kalbimizi fethetti.


Atlantis Resort Büyükakkum Plajı'nın sonunda kayalıkların üzerine konumlanmış,geniş bir alana yayılmış.

Üç adet farklı yerde ortalma büyüklükte havuzları var.En son kısımda (bizim de odamız buradaydı)  fotoda gördüğünüz gibi bir tuzlu su havuzu, orta kısmda kaydıraklı aktivite havuzu,resepsiyonun yanında ise relax havuzu denen, ama çocuk havuzu da olduğundan çok ta relax olmayan bir havuz mevcut. Biz daha çok burada takıldık.Sebebi ise fotoğraflarını gördüğünüz harika minik koya bu havuzun yakın olması.

Hemen merdivenleri inip harika koyun serin sularına bi girip tekrar havuz başındaki yerimize geçiyorduk.Restoran da hemen burnumuzun dibinde oluyor.Uzun yol katedmek zorunda kalmıyorduk.

Bizim kaldığımız kısım en uzak bölgede ama en yeni binalar.Her yer gıcır gıcırdı.Oda temizliği süperdi hemen sabahtan yapılıyor,havlular yenileniyordu.
Odalara giriş çıkışlarda golf arabalarıyla sizi getirip götürüyorlar.Bunu da not edeyim.

Yemekler genel olarak iyiydi  sadece tatlı seçeneği bence azdı.Ben şarap içtiğim için servis ettikleri Klüp Şarabını beğenmedim ve öğünlerimde daha çok kola ve soda tükettim.

Akşamları şark kahvesini keşfedince yemekten sonra bir tur yürüyüş ve demlik çayını şark köşesinde içerek akşamımızı sonlandırdık.


Kayalıkların üzerine ferah bir diskosu var fakat biz saat 11 dedinmi odanın yolunu tutacak kadar yorgun oluyorduk.Suya bakmak bile sanki insanı yoruyor deniz kenarında .

Tatil köyü Büyükakkum Plajında demiştim.Giriş kısmında otelin de bir plajı var ama mavi bayraklı ! bu plajda su hemen bulanıyor.Yosun artıkları oluyor.Otelin sahil düzenlemesi de bir miktar ihmal edilmiş görünümde olduğundan pek fazla buradan denize girmeyi tercih etmedik.

Büyükakkum Plajı
İzmir yakınlarında manzarası güzel,uygun ve ferah bir tatil köyü arayanlara tavsiye edebileceğim bir yer Club Resort Atlantis.Çocuklar için de büyük ve gayet aktif bir mini clubı olduğunu da eklemek isterim.

İyi tatiller....

1 yorum: